Coraz Lepszy Trening
Coraz Lepszy Trening jak pewnie domyślasz się z nazwy, to podcast o treningu, głównie siłowym.
Jeżeli:
- Dopiero chcesz zacząć ćwiczyć, ale boisz się kontuzji i nie wiesz, jak się do tego bezpiecznie zabrać, żeby się nie uszkodzić i mieć z tego efekty,
- Ćwiczysz już jakiś czas, ale efekty są niewspółmierne do włożonego wysiłku,
- Masz małe dzieci lub dziecko, a do tego prowadzisz firmę i nie masz czasu na trening,
To ten podcast jest IDEALNIE DLA CIEBIE!
Poruszam w nim kwestie związane z treningiem dla osób początkujących, zwłaszcza takich, które w codziennym zapier**** nie mają za wiele czasu, by zająć się sobą i swoim zdrowiem.
Pokażę Ci, jak zbudować solidne nawyki, które będą Cię wspierać na Twojej drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Powiem Ci, co musisz zrobić, aby odpowiednio odżywiać swój organizm, jak ułożyć swój własny plan treningowy, jakie ćwiczenia dobrać oraz wszystko, co powinieneś wiedzieć, by ćwiczyć coraz lepiej.
Kim jestem? Michał Polniak z tej strony. Prywatnie jestem mężem z 9-letnim stażem, ojcem dwójki małych energicznych szkrabów: Mai (5 lat) i Oliwiera (2 lata). Zawodowo trenowaniem zajmuję się od 9 lat i w tym czasie pomogłem już 200+ osobom osiągnąć sylwetki, o których wcześniej tylko marzyli.
Coraz Lepszy Trening
Czy Warto Stosować Tempo Ćwiczenia i Liczyć TUT? [CLT #009]
Czy Warto Stosować Tempo Ćwiczenia i Liczyć TUT?
Widziałeś kiedyś te tajemnicze cyfry w niektórych programach treningowych? 4020, 30X1, 3121, 5020 itp.
To jest tempo, z jakim powinno być wykonane ćwiczenie. Niektórzy uważają, że tempo powinno być zapisywane do każdego ćwiczenia. Inni, że to zbyteczne.
Ci pierwsi twierdzą, że tempo pozwala na wyliczenie odpowiedniego TUT (Time Under Tension), który jest kluczem do osiągnięcia maksymalnej hipertrofii (budowy masy mięśniowej).
Ci drudzy uważają, że dokładne liczenie tempa w każdym powtórzeniu utrudnia skupienie się na poprawnym wykonaniu ćwiczenia. To z kolei powoduje brak odpowiedniego napięcia mięśniowego i stabilizacji. Przez to nie jesteś w stanie wygenerować maksymalnej mocy i ograniczasz swoje możliwości siłowe.
Niepełne skupienie na technice może dodatkowo prowadzić do błędów technicznych, co grozi poważnymi kontuzjami. Zwłaszcza trenując na dużej intensywności (wyobraź sobie liczenie sekund, kiedy masz na plecach 90% swojego maksa i jedyne, o czym myślisz, to przeżyć).
Kto ma rację? Na to pytanie postanowiłem odpowiedzieć w najnowszym odcinku podcastu. Zapraszam do odsłuchania!
#tut #tempo #tempoćwiczenia #trening #treningsiłowy #hipertrofia
Zaobserwuj mnie w swoich ulubionych social mediach:
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube
Twitter
LinkedIn
Hejto
Oraz zajrzyj na blog Coraz Lepszy Trening.
Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie na: michal@corazlepszytrening.pl. Odpowiadam na każdą wiadomość!