Dagvers - Dé dagelijkse Bijbelpodcast
Elke dag beginnen met de Bijbel? Luister dan naar Dagvers. Dagvers is de dagelijkse Bijbelpodcast van het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap. Krijg Bijbelse inspiratie en een vraag of opdracht om over na te denken. Zo komt de Bijbel echt dichtbij!
Dagvers - Dé dagelijkse Bijbelpodcast
Open - Marcus 7:24-30
Hoe ga jij om met mensen die op het eerste gezicht anders lijken te zijn dan jijzelf?
💬 Laat een reactie achter via WhatsApp
📲Heb jij de MijnBijbel app al gedownload?
🌟 Laat een review achter in jouw podcastapp!
☕Steun onze missie en doneer een kopje koffie
📖Lees de tekst mee op debijbel.nl
📱 Abonneer op ons WhatsApp kanaal
📷Volg ons op Instagram
💡Schrijf je in voor tweewekelijkse Bijbelse inspiratie
❤️Lees meer over het Bijbelgenootschap
Leuk dat je luistert naar dagvers, de dagelijkse podcast van het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap.
Vandaag lezen we uit Marcus 7:24-30.
Jezus ging naar de omgeving van de stad Tyrus. Hij was daar bij iemand in huis. Hij wilde zijn bezoek geheimhouden, maar de mensen ontdekten toch dat hij er was. Al snel kwam er een vrouw naar hem toe die over hem gehoord had. De vrouw was niet Joods, ze kwam uit het gebied van Tyrus. Ze had een dochter die een kwade geest in zich had.
De vrouw knielde voor Jezus en vroeg: ‘Wilt u de kwade geest uit mijn dochter wegjagen?’
Maar Jezus antwoordde: ‘Eerst mogen de kinderen eten zo veel als ze lusten. Het is verkeerd om het brood voor de kinderen aan de honden te voeren.’ De vrouw antwoordde: ‘Maar Heer, de kinderen laten soms stukjes brood op de grond vallen. Dat mogen de honden onder de tafel opeten.’ Jezus zei tegen haar: ‘Dat heb je goed gezegd. Ga maar rustig naar huis. De kwade geest is al weg uit je dochter.’
Toen de vrouw thuiskwam, lag haar dochter in bed. De kwade geest was weg.
<a href="https://www.debijbel.nl/bgt">Bijbel in Gewone Taal © Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap</a>
https://www.debijbel.nl/bijbel/BGT/MRK.7.24-MRK.7.30
---
Jezus geneest in niet-Joods gebied twee mensen: een meisje dat last heeft van een kwade geest, en een dove man. Jezus wil de niet-Joodse moeder eerst niet helpen. Hij is er voor de kinderen (de Joden) en niet voor de honden (niet-Joden). Het gaat hier niet over zwerfhonden, maar over ‘schoothondjes’, die bij het gezin hoorden. Zulke honden werden wél gewaardeerd. Dus ook al wil Jezus er in de eerste plaats voor de kinderen zijn, Hij helpt ook deze vrouw en haar dochter.
Hoe ga jij om met mensen die op het eerste gezicht anders lijken te zijn dan jijzelf?
Podcasts we love
Check out these other fine podcasts recommended by us, not an algorithm.
Bijbel in een jaar
Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Zij Lacht - Elke Dag
Nederlands - Vlaams Bijbelgenootschap
Kind & Bijbel
Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Lezen met je hart
Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap