Krajanský podcast Epimoniac
Rozhovory s výjimečnými osobnostmi, českého/slovenského původu, i jejich potomky, žijícími v nejrůznějších koutech celého světa. Alena Cicáková hovoří s hosty o osobních a profesionální zkušenostech v životě mimo rodnou vlast, kteří potvrzují či naopak vyvrací mýty o dlouhodobém pobytu v zahraničí. Hosté odkrývají jejich osobní definici a návod k úspěchu, životní spokojenosti po celém světě. Inspirativní hovory s krajany pohybujícími se v obchodu, akamedii, sportu i umění.
Alena Cicakova chats with exceptional Czech & Slovak emigrants /ex-pats and their descendants living abroad. Their personal, and professional stories often serve as a great source of inspiration for others. But they also create an exceptional opportunity for generating and exchanging tips, and know-how between the Czechoslovak descendants and the newbie immigrants.
Krajanský podcast Epimoniac
Španělsko, „varhanní dvojčata“ a život mimořádné krajanky na vlnách hudby.
Pošlete nám zprávu :-) Send us a Text Message :-)
Jak moc je ve vašem životě důležitá hudba? A k jakému žánru inklinujete? Ať už je to jakkoli, pro mnohé z nás je to často prostředek relaxace i inspirace. Mnozí nalézají i hlubší ponor do duše při poslechu vážné hudby, například varhanní klasiky.
Tento hudební nástroj se stal osudovým i krajance, která se mnou sdílí příběh v tomto díle podcastu Epimoni-ac. Lucie Guerra Žáková je skutečně výjimečnou ženou, varhanicí, cembalistkou, ze které čiší vášeň pro svou profesi a vše s tím spojené. Vypráví mi o svém dětství v rodném domě Bedřicha Smetany v Litomyšli, o svých hudebních začátcích a také o významných milnících na osobní i hudebně profesní cestě. Popisuje mi, jak se jí nyní žije ve Španělsku po boku rovněž velmi úspěšného varhaníka Carlose Artura Guerra v krásném středověkém městě Cuenca, které se pyšní unikátními varhanami, tzv.dvojčaty, v místní katedrále.
Lucie koncertuje po celém světě a také premiéruje často varhanní tvorbu skladatele Petra Ebena, jako například skladbu Labyrint světa a ráj srdce s textem Jana Amose Komenského.
Jak se zrodila takováto vášeň pro tento mechanicky nejsložitější hudební nástroj a proč za to bizarně vděčí i komunismu? Jak velké odhodlání je zapotřebí k dosažení určitého úspěchu ve vážné hudbě, především v zahraničí? A jak relaxují profesionální hudebníci?
Za nápad zpovídat následující krajanku chci poděkovat nadšené předsedkyni České školy v Madridu Eleně Bartošové.
Přeji příjemný poslech
Katedrála v Cuence a program cyklu koncertů, který umělečtí ředitelé cyklu Lucie a její manžel Carlos Arturo Guerra navrhli v letošním roce.
Základní škola v Litomyšli
Akademii múzických umění v Praze
Hochschule für Musik und Theater v Hamburku
CNSMD Paříž a CESMD Toulouse
Zmíněné osobnosti:
Giedrė Lukšaitė-Mrázková
Michel Bouvard
Olivier Latry
Youtube Lucie Žákové
Facebook Lucie Žákové
Webová stránka Lucie Žákové
- Můžete podpořit naší tvorbu na skvělé ryze české platformě ↘️ FORENDORS 🙏
- 🌐webová stránka podcastu Epimoniac
- Připojte se, komentujte, sdílejte a sledujte na 👉Facebooku,
- 👉Instagramu, 👉Linkedinu
- Chcete nám napsat? napište na email 📩alena@epimoni-ac.com